Kúzlo z dreva
NEW ZELAND OUTDOOR

      HOME - DŘEVINA - ZAHRADA - INOVACE - INSPIRACE A DESIGN - ZACHOVÁNÍ PŘÍRODY - KONTAKT   

 
DrevoDřevina

NZ Clearwood dřeviny jsou získávány z výsadby stromů pěstovaných Pinus radiata na Novém Zélandu.   Výsledkem je produkt z přírodního dřeva, což je obnovitelný zdroj.
 
Udržitelný:
NZ Clearwood pochází z stromy pěstované v pěstitelských udržitelně obhospodařovaných lesích.  Čím dál více lesů je certifikováno přes Forest Stewardship Council (FSC) a velká část je založena na zpracování energetických zdrojů pocházejících z dřevěných zdrojů samotných. Produkci nejrůznějších výrobků z tohoto přírodního a udržitelného zdroje, značně zvyšuje její celkovou udržitelnost.
 
Rozšířené:
NZ Clearwood technologie má za sebou mnoho let vývoje, včetně genetického zlepšování vybraného chovu, pokročilá správa lesů, nákladově efektivní a účinný sběr a logistiku zásobování, a pokročilé zpracování dřeva.   To představuje zdroj dřeva s vynikajícími výnosy a vlastnosti vhodné pro širokou škálu výrobků.
 
Dřevo a dřevěné Kvalita:
Kvalita dřeva a dřevo samotné je ovlivněno celou řadou faktorů a podmínek, včetně genetické selekce, lesního hospodářství, stránky vlastností a zpracování dřeva. Jakostních znaky, které mohou být ovlivněny jsou hustota, síla, barva, rozměrová stabilita, ohýbání a kroucení, obilní vzory a uzly, vývoj kontroly (rozdělí se dřevem) a prodyšnost.  Jiné faktory patří jako kvalitní pryskyřice, samovolné pryskyřicové krvácení na povrchu desek, pryskyřice kapes, jehly a prkna nejsou zpracovány správně. Verda značkové výrobky používají dřevo s minimálními vadami.

 
NZ Clearwood a trvanlivost
NZ Clearwood dřevo se získáva z borovice Radiata, a také další měkké druhy, které nejsou přirozeně trvanlivé.   Nicméně radiata borovice má příznivé vlastnosti měkkého dřeva mezi druhy, které umožňují, aby se snadno s nima zacházelo.  Tím radiata také přijmá chemické oštření, zejména i ty, které mají nízký dopad na životní prostředí, ale rozšiřují efektivní životnost na více než 50 let.
N Z Clearwood dřevo se rychle kazí, pokud není léčeno chemickými látkami na ochranu dřeva.   Verda používá prostředky s nízkým dopadem na životní prostředí, a vylučuje jakékoliv použití chrómu a arsenu.
 
NZ Clearwood pro venkovní použití
Pro efektivní využití NZ Clearwood venku, je důležité, že dřevo je ošetřené.   Jeho použití venku může být dále prodlouženo použitím povrchového nátěru jako jsou barvy nebo lazury.  Povlaky výrazně snížují poškození, barvy a uvolnění povrchových ploch, které podléhají vplyvům větru a deště. Nátěry také minimalizují dopad nečistot a udržují samotné dřevo více v čistotě. Verda používá proprietární technologii proti skvrnám a oleji.

 
NZ Clearwood a sušení
NZ Clearwood je jednou z nejjednodušších dřevin na suché spracování do značné míry díky vysoké propustnosti neobvyklé u dřeva.   Sušení NZ Clearwood, zvyšuje jeho stabilitu, umožňuje více ošetření, protože odstraňuje vodu z buněk, snižuje jeho hmotnost, a snižuje jeho náchylnost ke skáze.   NZ Clearwood obvykle prochází dvěma procesy sušení, jeden před ošetřením dřeva (umožňuje efektivní zacházení s konzervantami) a přesušení přichází po léčbě pro zvýšení rozměrové stability ošetřených výrobků, zlepšuje vzhled dřeva a podmínky pro pozdější použití nátěrů.
 
NZ Clearwood a opracování
NZ Clearwood má ideální vlastnosti pro opracování, včetně plánování, tvarování, a soustružení.   Ostatní obráběcí činnosti jsou průřezové, vyvrtávání, a pískování.   NZ Clearwood vlastnosti, díky nimž je vhodné pro různé technologie úprav jsou středně husté (obvykle 350 kg/m3 u skorého dřeva a 550 kg/m3 pro staršího dřevo), malé rozdíly v hustotě do její růstových kroužků a postupný přechod  od začátku do konce dřeva.
Když NZ Clearwood je venku, je vhodné k léčbě dřeva použít ochrannou chemikálii po opracování, protože to odstraňuje možnost zrychlení skázi.  Nicméně, pro mnohem přesnější a vysoce výkonnou aplikaci to není možné a ošetření se provede před obráběním, aby se zajistilo, že dřevo má své přesné rozměry.

NZ Clearwood lepení a laminování
NZ Clearwood lze snadno slitím vytvořit větší kus velikostí, trámy, desky a vzory.   Lepení a laminování lze použít pro venkovní použití a je kompatibilní s ošetřujícími chemickými látkami na ochranu dřeva. NZ Clearwood je náchylné ke srážení a otoky v důsledku sušení a ztráty vody z dřevěné konstrukce.
 

official website www.verda.co.nz world wide web - wood architecture, more acutal info  /   this website © Ltriple2