Oslava 20. výročí nadačního fondu VERDA

V pátek 22. října 2021 oslavil nadační fond VERDA své 20. výročí. V Muzeu romské kultury v Brně jsme si společně se svými podporovateli, spolupracovníky a bývalými stipendisty připomněli toto kulaté výročí.
Členové správní rady, která funguje od doby založení fondu stále ve stejném složení, zavzpomínali na své osobní motivy založení Verdy a shrnuli poslání a výsledky nadační činnosti. Během své existence poskytl fond na podporu vzdělávání romské mládeže více než 5,4 mil. Kč prostřednictvím stipendií pro 662 studentů a učňů.
Všichni tři členové správní rady, zakladatelka a předsedkyně správní rady PhDr. Kateřina Dubská, dlouholetý ředitel (nyní zástupce ředitelky) Brněnského romského střediska DROM pan Miroslav Zima a finanční manažer a ekonom Ing. Jan Klaus, potvrdili odhodlání a energii pokračovat v činnosti nadačního fondu VERDA.
Mezi bývalými stipendisty a současnými sponzory fondu byl významným účastníkem výročí MUDr. Jakub Jarý, který přijel se svou manželkou až ze severu Čech. Jakub přiblížil všem svůj životní příběh a poděkoval Verdě za důležitou podporu při jeho studiu na vysoké škole.
Moc rádi jsme na setkání přivítali novou ředitelku romského střediska DROM Ing. Kouřilovou a ředitelku Muzea romské kultury PhDr. Horváthovou, která poskytla k setkání Verdy důstojné prostory a následně všechny pozvala na komentovanou prohlídku muzejní expozice.

Správní rada NF Verda po dvaceti letech.

Trochu nás mrzí, že nás před 20 lety nenapadlo se vyfotit, bylo by to asi zajímavé srovnání 🙂
Za tu dobu jsme se oženili, vdaly i rozvedli, narodily se nám děti i vnuci, měnili jsme bydliště i pracoviště, ale na našem přesvědčení, že má smysl pracovat pro Verdu, se kupodivu nezměnilo nic.

Jeden z našich nejmilejších hostů, bývalých stipendistů a nyní donátorů Verdy – MUDr. Jakub Jarý.

Obraz, který budí obdiv při každé návštěvě muzea a pod kterým fotograf zachytil významné účastníky setkání.

Zleva: Jan Klaus – člen správní rady; starostka Nového Lískovce Jana Drápalová – naše podporovatelka , Kateřina Dubská – zakladatelka fondu, předsedkyně správní rady; Jarmila Kouřilová – ředitelka romského střediska DROM; Mgr. Stanislava Jará a MUDr. Jakub Jarý – bývalý stipendista a současný dárce fondu; Ivan Kuneš – spolupracovník fondu

Schválně jestli uhodnete, proč se členové správní rady Kateřina Dubská a Jan Klaus (ten třetí fotil:-) nechali vyfotit právě před tímto vozíkem . Nápověda – stačí se podívat na logo fondu…

Všechny fotografie – zdroj: Muzeum romské kultury